Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław

Dariusz Piontkowski

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Aktualności

Szukaj w tytułach:
Szukaj w tekście wiadomości:

2019-01-13
Obchody 100 rocznicy urodzin kpt. Kazimierza Kamieńskiego „Huzara”

W niedzielę w Nowych Piekutach odbyły się obchody 100 rocznicy urodzin kpt. Kazimierza Kamieńskiego „Huzara”. Uroczystości rozpoczęły się o 11.30 mszą świętą w Kościele pw. Św. Kazimierza w Nowych Piekutach. Następnie uczestnicy złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem poświęconym Kapitanowi i Jego Żołnierzom. W drugiej części obchodów była okazja do wysłuchania m.in wykładu dr Łukasza Lubicz Łapińskiego z Instytutu Pamięci Narodowej w Oddziału w Białymstoku oraz posłuchać koncertu lidera zespołu Contra Mundum.
 

2019-01-06
Orszak Trzech Króli w Białymstoku

Po raz siódmy tysiące Białostoczan maszerowało w tradycyjnym już orszaku Trzech Króli. W tym roku wydarzenie odbywało się pod hasłem "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi!". Tradycyjnie Orszak ruszył z dziedzińca Pałacu Branickich, następne przystanki przedstawiały sceny: „Pasterzy pod Giewontem” (przy Galerii im. Sleńdzińskich), „Gospodę” (przed kinem Forum), „Dwór Heroda” (Plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów), „Walkę Dobra ze Złem” (skrzyżowanie Rynku Kościuszki z ul. I. Malmeda), „Bramę Anielską” (przy Astorii), „Stajenkę z nowonarodzonym Chrystusem” (przy Archikatedrze Białostockiej).

2018-12-24
Boże Narodzenie 2018

Na te Święta Narodzenia Pańskiego, gdy z pasterzami stajemy przed żłóbkiem i zapatrzeni w Świętą Rodzinę wraz z Maryją i Józefem radujemy się z Jezusowego przyjścia, pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia Bożego pokoju i radości – tej prawdziwej radości, płynącej z Groty Narodzenia.
W nowym roku 2019 życzę wszelkiej pomyślności i obfitości łask Bożych – aby w każdym dniu dokonywało się dobro, tylko dobro.

2018-12-13
Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

W niedzielę 13 grudnia 1981 r. o godz. 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju.

1 2 3 ..... 204


Klub Parlamentarny PiS

Strona główna Aktualności O mnie Galeria Przydatne linki Kontakt