Czwartek, 19 lipca 2018 r., Imieniny obchodzą: Wincenty, Włodzisław, Alfred

Dariusz Piontkowski

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Aktualności

Szukaj w tytułach:
Szukaj w tekście wiadomości:

2018-07-15
Odsłonięcie pomnika poświęconego Żołnierzom Wyklętym w Brańsku

W dniu 15 lipca w Brańsku został odsłonięty pomnik poświęcony Żołnierzom Wyklętym, w którym złożono ziemię z jam grobowych Cmentarza Powązkowskiego czyli tzw. Łączki. Inicjatorem budowy obelisku jest 89-letni emerytowany ks. mjr Roman Wodyński. Jego brat Antoni Wodyński "Odyniec" został zamordowany w wieku 23 lat przez UB i do tej pory jego szczątki nie zostały odnalezione.

2018-07-15
Odsłonięcie pomnika we wsi Brzozowo- Antonie

15 lipca we wsi Brzozowo-Antonie został odsłonięty kamienny obelisk upamiętniający zwycięską bitwę z dnia 28 kwietnia 1946 roku, w której odziały 6. Wileńskiej Brygady AK i 3. Wileńskiej Brygady NZW pokonały połączone siły KBW, MO oraz UB. Pomnik powstał z inicjatywy Społecznego Komitetu Budowy Pomnika, przy wsparciu finansowym Instytutu Pamięci Narodowej.

2018-07-13
Zgromadzenie Narodowe dla uczczenia 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej i 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę

Mamy wspaniałą, 550 letnią tradycję polskiego parlamentaryzmu, tradycję wywodzącą się z uzgadniania decyzji przez króla z reprezentacją społeczeństwa - mówił Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystego posiedzenia Zgromadzenia Narodowego na Zamku Królewskim w Warszawie. Przez długi czas próbowano osiągnąć jednomyślność przy podejmowaniu decyzji - przypominał Prezydent. Gdy jednak prywata czy nawet służba obcym interesom zaczęły uniemożliwiać funkcjonowanie parlamentu, trzeba było zdecydować się na model, w którym decyduje większość.

2018-07-12
Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej

Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej, to święto ustanowione dla uczczenia pamięci tych, którzy zostali zamordowani w lipcu 1945 roku, kiedy to od 10 do 25 lipca 1945 roku została przeprowadzona szeroko zakrojona akcja pacyfikacyjna obejmująca tereny Puszczy Augustowskiej i jej okolic. W jej wyniku zatrzymano ponad 7 tysięcy osób, część z nich po przesłuchaniach wróciła do domu. Jednak ok. 600 osób wywieziono w nieznanym kierunku i zamordowano. Obława augustowska nazywana jest niekiedy „Małym Katyniem”.

1 2 3 ..... 192


Klub Parlamentarny PiS

Strona główna Aktualności O mnie Galeria Przydatne linki Kontakt