Środa, 12 grudnia 2018 r., Imieniny obchodzą: Dagmara, Joanna, Aleksandra

Dariusz Piontkowski

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Aktualności

Szukaj w tytułach:
Szukaj w tekście wiadomości:

2018-11-22
100. rocznica bohaterskiej obrony Lwowa

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę upamiętniającą 100. rocznice bohaterskiej obrony Lwowa. Jak podkreślono w uchwale, która została przyjęta poprzez aklamację: „szczególną pamięcią otaczamy małoletnich obrońców, nazywanych w naszej tradycji Orlętami Lwowskimi, którzy w pierwszym okresie walk, w istotny sposób przyczynili się do utrzymania miasta w polskich rękach, mimo ogromnej przewagi przeciwnika”.

2018-11-10
100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada – tego dnia świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123-letniej niewoli. Narodowe Święto Niepodległości jest  najważniejszym świętem w kalendarzu Polaków. Historia zmagań naszej Ojczyzny o odzyskanie niepodległości przypomina o tym, że zgodnie ze słowami marszałka Piłsudskiego: „Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze … niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym.”

2018-11-09
Upamiętnienie ofiar systemu komunistycznego ekshumowanych w Olmontach

Dziś na Cmentarzu Wojskowym w Białymstoku odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem ofiar systemu komunistycznego, które zostały ekshumowane w Olmontach. Dzięki staraniom Stowarzyszenia Olmonty oraz Instytutu Pamięci Narodowej udało się przywrócić tożsamość trzem polskim żołnierzom podziemia niepodległościowego: Czesławowi Guzieniukowi ps. „Gałąź”, Konstantemu Kuźmickiemu, Piotrowi Tomaszyckiemu ps. „Gałązka”.

2018-10-16
40. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża

16 października 1978 roku kolegium kardynalskie wybrało krakowskiego kardynała Karola Wojtyłę na papieża, który przyjął imię Jan Paweł II. Jego pontyfikat trwał 27 lat i był niesamowitym czasem, zwłaszcza dla Polaków. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku, a w 2014 roku został ogłoszony świętym. Jan Paweł II był 264 papieżem w historii Kościoła.

1 2 3 ..... 202


Klub Parlamentarny PiS

Strona główna Aktualności O mnie Galeria Przydatne linki Kontakt