Dariusz Piontkowski - poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Środa, 15 sierpnia 2018 r., Imieniny obchodzą: Maria, Stefan, Napoleon

Dariusz Piontkowski

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Aktualności

Szukaj w tytułach:
Szukaj w tekście wiadomości:

2018-07-31
74. rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2018 r. obchodzimy 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Bohaterowie walk o wolność i niepodległość Polski uczczeni zostaną tego dnia w licznych uroczystościach, apelach oraz poprzez tradycyjne już wywieszenie biało-czerwonej flagi. Powstanie w naszej polskiej pamięci pozostaje przede wszystkim jako bohaterska epopeja, która zakończyła się przegraną, ale pozwoliła nam być może zachować częściową niezależność od Sowietów. O wybuchu Powstania decyzję podjęli przywódcy Polskiego Państwa Podziemnego. Decyzja ta do dziś budzi u niektórych kontrowersje, choć większość z nas widzi przede wszystkim bohaterstwo Powstańców.

2018-07-23
Konferencja prasowa #PlanDlaWsi

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wspólnie z Posłem Krzysztofem Jurgielem, posłem Kazimierzem Gwiazdowskim i przewodniczącym struktur miejskich PiS Arturem Kosickim zaprezentowaliśmy #PlanDlaWsi, który oparty jest na trzech filarach: ochrona, wsparcie i rozwój.

2018-07-15
Odsłonięcie pomnika poświęconego Żołnierzom Wyklętym w Brańsku

W dniu 15 lipca w Brańsku został odsłonięty pomnik poświęcony Żołnierzom Wyklętym, w którym złożono ziemię z jam grobowych Cmentarza Powązkowskiego czyli tzw. Łączki. Inicjatorem budowy obelisku jest 89-letni emerytowany ks. mjr Roman Wodyński. Jego brat Antoni Wodyński "Odyniec" został zamordowany w wieku 23 lat przez UB i do tej pory jego szczątki nie zostały odnalezione.

2018-07-15
Odsłonięcie pomnika we wsi Brzozowo- Antonie

15 lipca we wsi Brzozowo-Antonie został odsłonięty kamienny obelisk upamiętniający zwycięską bitwę z dnia 28 kwietnia 1946 roku, w której odziały 6. Wileńskiej Brygady AK i 3. Wileńskiej Brygady NZW pokonały połączone siły KBW, MO oraz UB. Pomnik powstał z inicjatywy Społecznego Komitetu Budowy Pomnika, przy wsparciu finansowym Instytutu Pamięci Narodowej.

1 2 3 ..... 193


Klub Parlamentarny PiS

Strona główna Aktualności O mnie Galeria Przydatne linki Kontakt