Sobota, 31 października 2020 r., Imieniny obchodzą:

Dariusz Piontkowski

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

W życie społeczne…

...zaangażowałem się w końcu lat 80-ych. To wtedy, po krótkim epizodzie opozycyjnym, zaraz po zakończeniu studiów i rozpoczęciu pracy zawodowej zakładałem Koło NSZZ „Solidarność” w jednej z białostockich szkół. Z „Solidarnością” jestem związany do dziś.

W 1989 r. tworzyłem struktury NSZZ „Solidarność” w jednej ze szkół białostockich. Do dziś jestem aktywnym członkiem Związku, co docenił m.in. przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania, Stefan Kubowicz.

  Działalność polityczną rozpocząłem ponad 20 lat temu wstępując do Porozumienia Centrum. Od tego czasu zawsze byłem związany z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego, a w strukturach lokalnych z Krzysztofem Putrą. W 2001 r., po rozwiązaniu PC, zostałem członkiem Prawa i Sprawiedliwości, nie zmieniając środowiska politycznego. Przez ten czas przeszedłem drogę od szeregowego działacza do członka władz wojewódzkich i krajowych mojego ugrupowania.

Polityką zająłem się poważniej w 1990 r., działając w Porozumieniu Centrum, a następnie w powołanym do życia Prawie i Sprawiedliwości
Choć znaczek PiS zmieniał kształt, ja przez cały czas wyznaję te same ideały i nie zmieniałem koniunkturalnie poglądów dla osiągnięcia osobistych korzyści.
Z Krzysztofem Putrą współpracowałem prawie 20 lat

  W latach 90-ych zacząłem działać w samorządzie lokalnym. W 1994 r. po raz pierwszy zostałem radnym Rady Miejskiej Białegostoku. O wybór do tego samorządu starałem się w czterech kolejnych kampaniach i za każdym razem białostoczanie obdarzali mnie swoim zaufaniem. Przez kilkanaście lat pracy na rzecz miasta, aktywnie zajmowałem się m. in.: sprawami zagospodarowania przestrzennego, finansami miasta, gospodarką komunalną, inwestycjami oraz edukacją i kulturą. W kolejnych kadencjach kierowałem pracami Komisji Edukacji a potem Kultury. Dzięki tym doświadczeniom zdobyłem szeroką wiedzę o funkcjonowaniu miasta.

  W maju 2007 r. zostałem radnym Sejmiku Województwa Podlaskiego. Prawo i Sprawiedliwość w koalicji z PSL powołało Zarząd Województwa, a ja, jako marszałek, stanąłem na jego czele. Sprawując tę funkcję m.in. intensywnie zabiegałem o budowę lotniska, podpisałem umowę z Komisją Europejską w sprawie przyznania środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, z powodzeniem starałem się o dodatkowe fundusze dla naszego regionu, zaproponowałem listę najważniejszych inwestycji wspartych dofinansowaniem z UE, które realizowane są także i dziś.

 

  W wyborach samorządowych, jesienią 2010 r., ubiegałem się o mandat radnego wojewódzkiego i reprezentowałem PiS w wyborach na prezydenta Białegostoku. Dzięki poparciu ponad 16 tysięcy wyborców, co było drugim wynikiem w Podlaskiem, zostałem ponownie radnym wojewódzkim i kierowałem pracami Klubu Radnych naszego ugrupowania w sejmiku. Jesienią 2011 roku ubiegałem się o mandat poselski z listy Prawa i Sprawiedliwości w województwie podlaskim. Dzięki Państwa poparciu uzyskałem 14 439 głosów, co dało piąty wynik w województwie. Po złożeniu ślubowania na początku listopada 2011 r., zacząłem pełnić obowiązki poselskie.

 

Jestem członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. W Sejmie pracuję w dwóch Komisjach: Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Edukacji, Nauki, Szkolnictwa Wyższego i Młodzieży, do 25 czerwca 2015 pracowałem także w Komisji Zdrowia. W swej pracy zajmuję się także innymi tematami, istotnymi dla Polski i mieszkańców Podlaskiego.

W życiu prywatnym…

...jestem nauczycielem historii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Mam 51 lat. Jestem żonaty, żona Agnieszka jest nauczycielem, od 12 lat oddelegowanym do pracy w sekcji oświaty NSZZ „Solidarność”, a także radną miejską Białegostoku.

Żona wspiera mnie w życiu codziennym. Podobnie myślimy o świecie i ludziach. Oboje lubimy podróże i aktywny wypoczynek.

  Mam dwóch synów - Piotra i Łukasza. Starszy - Piotr, skończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim i potem Krajową Szkołę Administracji Publicznej, a młodszy - Łukasz, kończy anglistykę na tym samym uniwersytecie.
  Jestem absolwentem historii na Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Uzupełniając wykształcenie ukończyłem m.in. studia podyplomowe menedżerskie, z zarządzania administracją i oświatą. W wolnych chwilach lubię aktywny wypoczynek, szczególnie siatkówkę, turystykę rowerową i żeglowanie, a zimą narty biegowe i zjazdowe. Interesuję się – nie tylko zawodowo – historią, a także losami Polaków poza granicami dzisiejszej Polski. Zaangażowanie w tym zakresie doprowadziło mnie do stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, w którym działam do dziś.

Do aktywnego spędzania wolnego czasu zachęcam moich synów. Góry pokochał starszy syn Piotr, który wyprawia się na wędrówki nie tylko ze mną. Łukasz woli raczej wypoczynek nad jeziorem lub morzem, choć bywało, że zdobywał Trzy Korony, Kasprowy, Chryszczatą czy Snieżkę.

Klub Parlamentarny PiS

Strona główna Aktualności O mnie Galeria Przydatne linki Kontakt